Leasing pracowniczy – co to takiego?

Leasing pracowników to pojęcia, które jeszcze kilka lat temu nie funkcjonowało zbyt często na rynku pracy.

Jednak ze względu na dynamiczną sytuację rozwojową w wielu firmach oraz coraz dalej posuniętą specjalizację konkretnych pracowników, niekiedy leasing pracowniczy okazuje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Co to jest leasing pracowniczy?

Z leasingiem pracowniczym można spotkać się w sytuacji, gdy dotychczasowy pracodawca, na określony czas wypożycza swojego pracownika innej firmie. Przy takie formie zatrudnienia wymagane są stosowne umowy zawarte pomiędzy wszystkimi stronami. Pracodawcy ustalają między sobą okres wypożyczenia pracownika, dotychczasowy pracodawca z pracownikiem podpisuje porozumienie o udzieleniu urlopu bezpłatnego, z kolei pracownik z nowym pracodawcą podpisują nową umowę o pracę.

Leasing jednostkowy bądź grupowy

Wypożyczenie pracowników na określony czas nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie jednej osoby. Równie popularne staje się wypożyczanie całych zespołów, których zadaniem staje się realizacja konkretnego projektu. Wynajmując zgrany zespół, nowy pracodawca oszczędza nie tylko pieniądze ale również i czas, który byłby potrzebny na „dotarcie się” nowego zespołu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Witaj. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *